Drewniane meble do salonu Olsztyn

Witamy w internetowym sklepie meblowy dedykowanym mieszkańcom Olsztyna. Posiadamy bogatą ofertę mebli z litego drewna do pokoju dziennego. Kolekcje wykonywane są z dębu, sosny oraz buku. To nowoczesne meble o zróżnicowanym wzornictwie, które w estetyczny i funkcjonalny sposób wyposażą salon na długie lata.

Meble drewniane Olsztyn – zalety drewna

Zakup mebli drewnianych niesie za sobą wiele korzyści estetycznych i praktycznych. Wymieńmy kilka głównych zalet mebli drewnianych. Po pierwsze trwałość. Drewno jest naturalnym, trwałym materiałem. Produkty z niego wykonane są solidne i wytrzymałe. Odpowiednio zaopiekowanie mogą służyć przez wiele lat, bez utraty na wyglądzie oraz użyteczności. Po drugie stylowe meble drewniane nadają wnętrzu ciepła, przytulności. Charakteryzują się naturalnym pięknem oraz unikalnym usłojeniem, a co więcej występują w wielu stylach. Z łatwością dostosowują się do szybko zmieniających się trendów. Ponadto drewno to materiał naturalny, nie emituje szkodliwych substancji chemicznych. Meble drewniane są więc przyjazne dla zdrowia. Posiadają właściwości higroskopijne i antyalergiczne. Należy także wspomnieć, że każdy element mebla z litego drewna ma swoje własne, indywidualne cechy charakterze. Nie ma takiego drugiego identycznego kawałka drewna. Zawsze będzie różnił się nasyceniem barwy, ilością sęków, czy układem słojów. Kolekcje drewniane takie jak Robusto są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, co jest szczególnie istotne kiedy wybiera się takie meble jak stoły, komody, szafy, krzesła, stoliki kawowe. 

Salon z dzieloną jadalnią

Salon z dzieloną jadalnią to funkcjonalne i stylowe rozwiązanie, które nadaje przestrzeni domowej nowoczesny charakter. Połączenie tych dwóch obszarów stwarza harmonijną przestrzeń do wspólnych chwil rodzinnych oraz spotkań z przyjaciółmi. Taka organizacja przestrzeni pozwala również funkcjonalne zagospodarować pomieszczenia w domu. W końcu duża liczba osób nie jest wstanie przeznaczyć odrębnego pokoju, który pełniłby rolę jadalni. Meble drewniane pozwalają w atrakcyjnym sposób połączyć te dwa pomieszczenia. Na przykład regał może oddzielać duży stół z litego drewna dębowego Andromeda i krzesła, od przestrzeni telewizyjnej. Taki układ często pojawia się we wnętrzach w stylu industrialnym lub loft. 

Z jakiego gatunku meble drewniane do salonu?

Nasz salon meblowy oferuje meble w 3 gatunkach drewna. Dobór rodzaju odbywa się w zależności od preferencji estetycznych, stylu aranżacji wnętrz oraz budżetu. Poniżej krótka charakterystyka poszczególnych mebli. 

Dąb to jedno z najczęściej wybieranych drewnianych gatunków do mebli. Jest trwały, twardy i charakteryzuje się pięknym, naturalnym usłojeniem. Musi dorasta ok. 120 lat nim zostanie ścięty i oddany do produkcji. Łóżko, stół wykonany z tego surowca zazwyczaj pokrywany jest bezbarwnym olejem. Dąb często zestawiany jest z metalem. 

Buk to równie trwałe, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia drewno. Jednak posiada inną barwą. Ma ciepłe, podchodzące pod pomarańcz kolory. Często wykończony jest lakierem, bejcą lub olejem. 

Natomiast meble sosnowe od wieków goszczą w Polskich domach. Sosna to bardzo popularny gatunek drewna w naszym kraju. Ponadto jest łatwy dla stolarzy w obróbce, dzięki czemu cena mebli z tego materiału jest znacząco niższa. Meble sosnowe nie kończą się na klasycznym wzornictwie. Szerokie możliwości wybarwienia, łatwość w nadawaniu detali pozwalają uzyskać kolekcje o dowolnym wzornictwie.

Internetowy salon meblowy Olsztyn

Zapewniamy darmowy transport na terenie miasta Olsztyn oraz na terenie całego kraju. Niezależnie czy dostawa ma się odbyć do mieszkania przy ul. Dworcowej, czy do domu na osiedlu Generałów, zamówienie nie obejmuje wniesienia. Zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klientów oraz przejrzeniem naszej strony. W ofercie oprócz mebli do salonu, znajdują się również meble do sypialni oraz jadalni. 

Koszyk podgląd
Scroll to Top